Na Neonie pojawiły się delikatne narzekania, że nie są podnoszone tematy dotyczące Polski. Postanowiłam odpowiedzieć na ten apel. Wiadomości o Polsce czerpię głownie z internetu.

Powszechnie uważa się, że na wojnie się tylko traci, ja jestem optymistką i  staram się  we wszystkim znaleźć jakiś pożytek  Weźmy taką wojnę z  Tatarami,  dzięki tej wojnie, Polska ma Hejnał Mariacki. A korzyść dzisiaj  z   wojny  na Ukrainie  to,  że Polska ma  Ukraińców.  

Wojna na Ukrainie uswiadomiła  Polakom, że są  bardzo zamożnym państwem, o czym w Polsce w ogóle nie zdawano sobie sprawy. To jest bardzo poważna sprawa, podnosi ludzi na duchu,  bo lepiej być bogatym niż biednym. 

Co do tej  IIWW i sprawy  Polski i Niemiec, to jak zwykle  Ruskie wtrącili się (między wódkę i zakąskę) i  pogonili Niemców, ale  dzisiaj  wszystko wróciło do normy;  Niemcy mają to co jest ich  w Polsce,  a  Polacy są na  robotach u Niemców,  tak  jak to  było przewidziane.
  Rosja natomiast  jest skutecznie trzymana na dystans. 


Jak  twierdzą  znawcy tematu, w  wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę i  w tym polskim zaangażowaniu,  wzrosła rola Polski w świecie. 

"Polska  jest wschodzącą potęgą" powiedział  dla  Polska Times, George Friedman geopolityczny ekspert i szef centrum analiz Geopolitical Futures.  Międzynarodowy strateg i autor twierdził, że Polska korzysta na malejącej roli Niemiec.
„W sytuacji, w której Niemcy znikają, pozycja Polski rośnie” – powiedział, dodając, że „Polska stoi przed wielką szansą” w tym, jak do tej pory radziła sobie z konfliktem na sąsiedniej Ukrainie.
„Znaczenie Polski z perspektywy Waszyngtonu rośnie” – powiedział Friedman.

https://rmx.news/poland/george-friedman-poland-is-a-rising-power%ef%bf%bc/

Natomiast nad tym aby utrzymać Polskę na  ścieżce i na kursie  wzrostu znaczenia i sławy,  czuwa rząd USA. 
 "Rządzący w Polsce konserwatyści są bardzo wygodnym rozmówcą dla obecnej administracji Bidena. Dzieje się tak dlatego, że angażują się w realizację amerykańskiej strategii, a dodatkowo dodają do tego polskie środki finansowe."

Co więcej, gdyby strategia się nie powiodła, liberalna administracja Bidena zawsze może przejść do obwiniania obcego ideologicznie polskiego rządu, który w USA jest przedstawiany jako prawicowy i ultrakonserwatywny. Stany Zjednoczone będą jak jastrząb obserwowały zbliżające się wybory w Polsce, aby upewnić się, że nie doprowadzą one do niestabilności i wzrostu wpływów przyjaznych Kremlowi sił."

Rezultatem  w tym wszystkim będzie to,  że amerykańskie wpływy mogą pomóc w zagwarantowaniu dość solidnego procesu wyborczego. Praca Amerykanów może pomóc w zneutralizowaniu niemieckiego poparcia dla liberalnej PO, a  przez to  Niemcy nie  będą mogli  liczyć na taki  rząd w Warszawie, który będzie bardziej skłonny przyznać Berlinowi większy wpływ na to, co dzieje się w toczącym się konflikcie na wschodzie.

Jeśli Amerykanie poważnie zaangażują się w Polsce, prawdopodobnie będą mieli wpływ na to, kto zasiądzie w kolejnej polskiej administracji. Może to nawet doprowadzić do zaskakujących zmian personalnych w rządzących konserwatystów, jeśli uda im się wygrać nadchodzące wybory.
https://rmx.news/commentary/will-america-decide-who-rules-poland/
Niestety  opozycja nie ma  u  Amerykanów poparcia, bo spotkanie  prezydenta Bidena z opozycją  trwało krócej niż jedną minutę. 
https://rmx.news/poland/the-meetings-between-polish-opposition-politicians-and-us-president-lasted-less-than-a-minute/

O tym, że się Polsce wiedzie i Polska rośnie  w siłę,  to swiadczą narodziny pięcioraczków,  w rodzinie krakowskiej.
https://rmx.news/poland/poland-parents-with-7-children-now-add-quintuplets-to-their-family-after-successful-birth-in-krakow-hospital/
A Radosław Sikorski, dzisiaj poseł do Parlamentu  Europejskiego, co prawda nie ma szczęścia do pięcioraczków  i musi się pocieszyć  $ 500 000 gotówki uzyskanej  od arabskich emiratów. Podobno jest to zapłata za odczyt jaki on wygłosił  w czasie  głosowania  nad  miejscem  mistrzostw piłki nożnej  w Quatarze. Zresztą jak się okazało, nie on jeden  z grona europejskich posłów  widział Quatar  jako najlepsze miejsce na  zawody sportowe  i nie tylko on zarabiał tam na odczytach. https://rmx.news/poland/middle-eastern-countries-are-buying-up-europes-politicians-new-report-shows-polish-mep-sikorski-was-paid-500000-by-united-arab-emirates/


Prezydent Putin  stanął w obronie ukraińskich dywersantów, którzy rzekomo  wysadzili  gazociągi na Bałtyku. 

" Taki sabotaż mogą tylko dokonać specjaliści  z  poprciem  na poziomie  państwowo- rządowym. "

Oznacza to, że teoria amerykańsko-niemiecka o tajemniczych ukraińskich sabotażystach nie znalazła uznania w Rosji. A grupa badaczy tego problemu  z Danii  nie wyraziła entuzjazmu aby przyjąć  Rosjan do swego zespołu. 

 https://rmx.news/russia/nord-stream-sabotage-could-only-be-done-by-specialists-with-state-level-support-putin-claims/

W Polsce  w tym czasie  pojawił się  Rosjanin, który chce  pokonać Putina i rozwalić Rosję. 

Rosyjski bojownik z Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego (RDK), jednostki kontrolowanej przez ukraińskie Ministerstwo Obrony, pojawił się w polskiej telewizji komercyjnej Polsat News i twierdził w imieniu swojej jednostki, że to oni zaatakowali obwód briański na terenie Rosji .
Atak spotkał się z wściekłością rosyjskiego rządu.

Żołnierz potwierdził, że on i jego towarzysze chcą obalić prezydenta Rosji Władimira Putina.

https://rmx.news/article/russian-volunteers-in-ukraine-say-they-want-to-overthrow-vladimir-putin-breakup-russia

W Polsce natomiast podobno, że  liberalne media w rekach niemieckich chcą zniszczyć  pozycję  św. Jana Pawła II w polskim społeczeństwie,  co  spotkało się  z radykalnym odwetem  polskich mediów konserwatywnych. 


/

Liberalny plan przejęcia władzy rozpada się w szwach. Berlin za pośrednictwem swojego ambasadora wyraził niezadowolenie, mówiąc, że pięć minut na słońcu Polski wkrótce minie. Polacy jednak nie zwracają na to uwagi.

Nikt już nie wierzy Niemcom. Zdradzili Ukrainę i czekali na jej upadek. Bez wątpienia zrobiliby to samo z Polską.
Ale warczenie Berlina i jego niezadowolenie będą miały konsekwencje.

Najwyraźniej niemiecka prasa w Polsce nie wykonała swojej pracy. Wniosek będzie taki, że byli zbyt łagodni, gdy trzeba było spuścić psy i zmusić Polaków do posłuszeństwa.

"Psy są spuszczane ze smyczy, żeby nas przestraszyć. Liczą na to, że wydamy naszego papieża i pozwolimy im przejąć Polskę, za którą tyle krwi oddaliśmy, i zamienić ją w kolejny kraj Rzeszy. I że przyjmiemy ich ideologiczne szaleństwo."

https://rmx.news/commentary/berlin-unleashes-its-hounds-as-poles-defend-john-paul-ii/

"Oni się mylą. Przejrzeliśmy ich plany. Nie boimy się. Możemy się bronić przed psami SS. Widzimy te skandaliczne okładki niemieckich magazynów (w tym tygodniu Newsweek pokazuje Jarosława Kaczyńskiego z wściekłymi psami na smyczach i oznaczonymi nazwami polskich konserwatywnych mediów) takimi, jakie są. Znak, że Berlin jest zły i warczy. Ale zignorujemy ich i pozwolimy zwyciężyć prawdzie."

'Pozostańmy na kursie. Brońcie świętego Jana Pawła II przed tymi niegodziwymi atakami."

Nawet  ambasador USA w Polsce  dostał  rykoszetem. 
Mark Brzeziński został „zaproszony” do polskiego MSZ w celu omówienia wrogiego wobec św. Jana Pawła II filmu emitowanego przez amerykańską telewizję w Polsce

Tekst napisany głównie na podstawie : https://rmx.news/commentary/berlin-unleashes-its-hounds-as-poles-defend-john-paul-ii/