NEon jest prywatnym portalem, jest takim prywatnym klubem, gdzie na zaproszenie właściciela klubu, możemy się spotkać. Jesteśmy tam jako jego goście.

Tak jak w każdym  klubie obowiązują  nas przepisy  o  kulturalnym i  eleganckim zachowaniu. A takie zachowanie  świadczy dobrze o  nas i  nie sprawia kłopotu właścicielowi,  któremu jesteśmy wdzięczni za gościnę. 

Nasz klub nie jest partią polityczną, nikt się też nie pyta nikogo o to kim on jest, albo kim on był,  nie pyta ani o wysokość dochodów, nie pyta o to  jakiego jest wyznania, czy jak i z kim uprawia miłość. Co jest prywatną sprawą  każdego  człowieka - pozostaje jego prywatną  sprawą. 

Zdarza się  niekiedy, że ten, lub ów gość, mając o "jeden kieliszek za dużo", zaczyna  jakąś burdę, więc wyrzuca się go za drzwi. Może być wpuszczony po tym jak się  zreflektuje i  przeprosi. 

"Prewencyjna cenzura była i nadal jest ulubionym narzędziem mentalnych komunistów kneblowania swobody wypowiedzi i ograniczania demokracji. Szczególnie groźni dla wolności słowa są hipokryci, tzw. „farbowane lisy”, z pełnymi ustami frazesów, jakimi to oni nie są bojownikami na froncie demokracji i swobód, a jednocześnie bezwzględnie kneblujący te swobody swoim interlokutorom w internecie."

Z tych  poru zdań  wypływa wniosek, że Autor, który to pisał nie chce z takimi ludźmi mieć doczynienia. Jeżeli w jego ocenie NEon jest takim miejscem,  to powinien nas omijać z daleka, bo to co pisze, mocno obraża bywalcow NEonu.  

A decydować o tym co jest, a co nie jest zgodne z prawem, może tylko wtedy,  kiedy będzie właścicielem  portalu. 

https://statystyk.neon24.org/post/170516,dlaczego-blogerzy-i-portale-stosuja-bezprawna